Jak wybielić zęby – Jakie są najlepsze sposoby, aby uzyskać jaśniejszy uśmiech?

Jak wybielić zęby – Jakie są najlepsze sposoby, aby uzyskać jaśniejszy uśmiech?

Choć może zastanawiasz się „Jak wybielić zęby” i chcesz wiedzieć, jak uzyskać najjaśniejszy uśmiech możliwe, może być przytłoczony z różnych opcji dostępnych dla Ciebie. Być może słyszałeś o nadtlenku wodoru, sodzie oczyszczonej i mleku w proszku, ale czy te metody naprawdę działają? Możesz być nawet zaskoczony, aby dowiedzieć się, że niektórzy ludzie mieli sukces z domu zestaw wybielający przy użyciu tylko sody oczyszczonej!

Soda oczyszczona

Możesz się zastanawiać, czy można użyć sody oczyszczonej do wybielenia zębów. Odpowiedź brzmi tak, ale proces ten niesie ze sobą pewne ryzyko. Zepsuje szkliwo na Twoich zębach, które jest warstwą ochronną, która chroni je przed bakteriami i infekcjami. Ponadto, może również prowadzić do wrażliwości zębów, a nawet ubytków, jeśli jest stosowany nadmiernie. Dzieje się tak, ponieważ soda oczyszczona zawiera wysoki poziom kwasu, który może osłabić szkliwo zębów. A ponieważ kwas nie może być całkowicie wyeliminowany z diety, soda oczyszczona może erodować szkliwo na zębach i powodować ubytki.

Możesz również użyć nadtlenku wodoru, który jest bezpiecznym wybielaczem dla zębów. Większość produktów do wybielania zębów zawiera tę substancję, która może zabić bakterie w ustach. Razem, nadtlenek wodoru i soda oczyszczona może być jeden-dwa ciosy przeciwko plamom zębów. Wystarczy umyć zęby tą mieszanką przez dwie minuty, a następnie dokładnie wypłukać wodą. Możesz również użyć nadtlenku wodoru do wybielenia zębów w warunkach domowych i jest to coś, co może zalecić Twój dentysta, jeśli cierpisz z powodu przebarwień zębów.

Powinnaś unikać używania sody oczyszczonej jako środka do wybielania zębów, jeśli masz choroby przyzębia lub inne poważne schorzenia zębów. Nawet jeśli nie masz żadnych poważnych warunków stomatologicznych, nadmierne stosowanie sody oczyszczonej może spowodować nadmierną wrażliwość zębów. A najlepiej używać jej w rozcieńczonej formie. Soda oczyszczona jest również bardzo twarda na zębach, i nigdy nie powinieneś używać jej na zębach przez dłuższy okres.

Nadtlenek wodoru

Jeśli chcesz mieć jaśniejsze zęby, nadtlenek wodoru może być twoim najlepszym zakładem. Można go kupić bez recepty, ale silniejsze produkty do wybielania zębów są dostępne u dentysty. Można również uzyskać nadtlenek wodoru w wielu drogeriach, a nawet online. Substancja ta jest skutecznym środkiem wybielającym i może również działać dobrze na plamy, które są trudne do usunięcia za pomocą produktów bez recepty. Jednak nadtlenek wodoru powinien być stosowany tylko zgodnie z zaleceniami dentysty.

Możesz kupić nadtlenek wodoru online lub w sklepach spożywczych w niskim stężeniu, ale pamiętaj, aby dokładnie rozcieńczyć go przed użyciem na zębach. Nie należy używać wyższych stężeń nadtlenku wodoru, ponieważ mogą one uszkodzić zęby i dziąsła. Zawsze rozcieńczaj nadtlenek wodoru przed użyciem go na zębach i nie połykaj go! Ten produkt jest bezpieczny do codziennego użytku i ma wiele innych zastosowań, w tym pierwszą pomoc i czyszczenie domu.

Jednym z największych zagrożeń związanych z używaniem nadtlenku wodoru do wybielania zębów jest ryzyko oparzenia lub uszkodzenia dziąseł lub szkliwa. Oprócz tego, że jest szkodliwy dla dziąseł i zębów, nadtlenek wodoru może nie być bezpieczny dla wszystkich. Osoby z cienkim szkliwem zębów, problemami z dziąsłami lub stanami zapalnymi dziąseł nie powinny go używać. Jeśli masz wrażliwe zęby lub jesteś podatny na problemy z dziąsłami, powinieneś skonsultować się z dentystą przed wybieleniem zębów nadtlenkiem wodoru.

Mleko w proszku

Prawdopodobnie słyszałeś o ludziach używających mleka w proszku do wybielania zębów. Ale czy wiesz, że możesz nawet wybielić zęby mieszając je ze swoją pastą do zębów? Dodanie trochę sproszkowanego mleka do szczoteczki do zębów może dać Ci jasne białe zęby w ciągu zaledwie trzech dni! Ten naturalny wybielacz może również usunąć plamy z Twoich zębów bez uszkadzania szkliwa. Czytaj dalej, aby odkryć więcej korzyści płynących z mleka w proszku dla zębów!

Wapń w mleku pomaga wybielić zęby. Ten naturalny produkt ma liczne korzyści, w tym bielszy uśmiech. W jednym z badań naukowcy ustalili, że mleko może faktycznie wybielić zęby szybciej niż inne metody, w tym wybielająca pasta do zębów. Ale, co jeśli trzeba było wziąć mleko lub mleko w proszku w domu? Jest to bezpieczna, skuteczna i niedroga opcja, którą możesz spróbować, aby uzyskać białe zęby, które zawsze chciałeś.

Innym skutecznym sposobem na wybielenie zębów jest użycie węgla aktywnego. Węgiel aktywny to czarny proszek wykonany z torfu, łupin orzechów kokosowych i koksu naftowego. Pomaga on usunąć plamy z zębów i uczynić je bardziej atrakcyjnymi. Sprzyja również produkcji śliny, która wypłukuje cząstki jedzenia. Te korzyści sprawiają, że węgiel aktywny jest fantastycznym naturalnym wybielaczem zębów. Jeśli nie próbowałeś jeszcze węgla aktywnego, brakuje Ci tego!

Oil pulling

Wiele osób słyszało o korzyściach zdrowotnych płynących z oil pulling w celu wybielenia zębów, ale nie są pewni, czy to naprawdę działa. Praktyka ta może mieć negatywne skutki dla organizmu, w tym suchość w ustach, sztywność mięśni i wyczerpanie. Podczas gdy oil pulling to whiten teeth nie zastępuje właściwej rutyny higieny jamy ustnej, może pomóc zmniejszyć przebarwienia i nieświeży oddech. Również nie jest zalecane jako substytut szczotkowania i nitkowania.

Większość olejów ma właściwości antybakteryjne, a ciągnięcie oleju przynosi korzyści zębom poprzez usuwanie płytki nazębnej i bakterii z zębów. Olej kokosowy jest najbardziej popularnym olejem do tej praktyki, ale każdy olej na bazie roślin może być używany. To zajmie około 15 do 20 minut, aby dokładnie oczyścić zęby i dziąsła. Kiedy zrobione prawidłowo, oil pulling będzie wybielić zęby i wzmocnić dziąsła, ale nie będzie dramatycznie rozjaśnić je. Pociąganie oleju nie powinno być bolesne, więc możesz to robić codziennie.

Możesz również użyć naturalnego płynu do płukania ust wykonanego z organicznego oleju kokosowego, aby osiągnąć korzyści płynące z pociągania oleju. Naturalny płyn do płukania ust Dr. Brite jest mieszanką organicznego oleju kokosowego i aloesu barbadensis, a także zawiera organiczne przyprawy ajurwedyjskie, aby promować ogólne zdrowie jamy ustnej. Alternatywnie, można również kupić czysty olej kokosowy do ciągnięcia i zamiatać go wokół ust przez maksymalnie 20 minut. Pomimo pozytywnych efektów, nie ma naukowych dowodów na to, że oil pulling faktycznie pomoże wybielić zęby.

Wybielanie w gabinecie

Chęć posiadania bielszych zębów jest wielowiekowa. To estetyczne podejście doprowadziło do postępu w zabiegach wybielania zębów, które zazwyczaj obejmują użycie roztworu nadtlenku i światła. Jednak proces ten nadal pozostaje w pewnym stopniu tajemniczy. Chociaż skuteczność tych procedur wzrosła, nadal istnieje wiele pytań wokół nich. Aby odpowiedzieć na te pytania, rozważ zalety i wady wybielania w gabinecie, aby wybielić zęby.

Wybielanie w gabinecie jest bezpieczne, gdy jest wykonywane przez dentystę. Twoje nerwy i dziąsła będą chronione. Wyniki są również bardziej spójne i dłużej utrzymujące się niż w przypadku domowych zabiegów wybielania zębów. Chociaż domowe systemy wybielania mogą osiągnąć podobne rezultaty, są one mniej równomierne, ich osiągnięcie trwa dłużej i szybciej tracą swój blask. Przed wyborem metody upewnij się, że zapytasz swojego dentystę o opcje wybielania i ceny.

Profesjonalne zabiegi wybielania są droższe niż produkty do wybielania zębów dostępne bez recepty. Chociaż wiele planów ubezpieczeń stomatologicznych pokrywa część kosztów, stężenie substancji chemicznych stosowanych w procedurze ogranicza liczbę wizyt, które dana osoba może odbyć. Pomiędzy wizytami można stosować produkt bez recepty, aby utrzymać wyniki. Ale ważne jest, aby pamiętać, że zabiegi wybielania zębów w biurze powinny być wykonywane tylko raz w roku.

Naturalne środki zaradcze

Pośród wielu innych środków domowych, skórka banana została przedstawiona jako skuteczny sposób na wybielenie zębów. Owoce cytrusowe takie jak cytryny i pomarańcze zawierają kwas cytrynowy i d-limonen, które wybielają zęby. Aby wybielić zęby, wystarczy pocierać skórkę na zębach przez dwie minuty, a następnie umyć uśmiech letnią wodą. Alternatywnie, możesz użyć skórki pomarańczowej jako pasty wybielającej zęby, ale pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami dla maksymalnych rezultatów.

Truskawki są również uważane za naturalny środek wybielający zęby. Zawierają one kwas jabłkowy, który może usunąć plamy powierzchniowe. Możesz również zacieru kilku truskawek i użyć go jako pasty do zębów. Należy jednak pamiętać, aby regularnie nitkować zęby, ponieważ może to powodować gromadzenie się płytki nazębnej. Kwaśny charakter truskawek może również pomóc wybielić zęby poprzez usunięcie płytki nazębnej i rozwoju bakterii z zębów.

Węgiel aktywny jest kolejnym naturalnym środkiem do wybielania zębów. Substancja ta była używana od wieków do usuwania zanieczyszczeń w wodzie, a po zmieszaniu z pastą do zębów może pomóc Ci uzyskać bielszy uśmiech. Spróbuj szczotkować zęby pastą z węglem drzewnym, a zobaczysz poprawę w swoim uśmiechu w krótkim czasie. Nawet Dr Oz zaleca stosowanie tej pasty codziennie. Po uzyskaniu hang of it, nigdy nie spojrzysz wstecz.

Paski wybielające

Usługiwanie pasków wybielających może być świetnym sposobem na rozjaśnienie swojego uśmiechu. Choć może się to wydawać kłopotliwe, paski wybielające nie muszą być bolesne. Podczas korzystania z tych produktów, musisz być cierpliwy i postępować zgodnie z instrukcjami, aby uzyskać najlepsze wyniki. Możesz doświadczyć bólu dziąseł lub innych problemów, więc powinieneś ograniczyć spożywanie kwaśnych napojów przez kilka godzin po użyciu pasków. Ponadto paski do wybielania zębów mogą również powodować przebarwienia.

Wodorotlenek sodu jest uważany za toksyczny przez Environmental Working Group i może powodować wrażliwość zębów. Jednak Crest 3D Glamorous Whitestrips są zatwierdzone przez American Dental Association i są uważane za bezpieczne, gdy są używane od czasu do czasu i z umiarem. Należy jednak pamiętać, że mogą one również powodować wybielanie dziąseł, więc jeśli jesteś szczególnie wrażliwy na te substancje, może być najlepiej unikać pasków wybielających całkowicie.

Niektóre z najpopularniejszych produktów wybielających zawierają nadtlenek wodoru, ale istnieje wiele odmian tej substancji. Stężenie nadtlenku wodoru może się różnić i musisz sprawdzić etykietę produktu, który bierzesz pod uwagę. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższe stężenie, tym szybciej wybieli Twoje zęby. Jednak należy również pamiętać, że wyższe stężenie nadtlenku wodoru może powodować większą wrażliwość zębów i dziąseł.