Ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba?

Ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba?

Implanty stomatologiczne są najczęstszą formą wymiany zębów dostępną obecnie, ale mogą być dość drogie. Możesz spodziewać się zapłacić gdziekolwiek od kilkuset do kilku tysięcy dolarów. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka różnych sposobów na obniżenie kosztów sztucznego zęba. Poniżej wymieniono główne koszty związane z implantem stomatologicznym. Poniższe informacje pomogą Ci określić koszt implantów stomatologicznych i innych rodzajów sztucznych zębów.

Koszt implantów stomatologicznych

Koszt implantów stomatologicznych w celu wstawienia sztucznego zęba różni się w zależności od pacjenta. W niektórych przypadkach firmy ubezpieczeniowe zapłacą niewielki procent całkowitego kosztu, podczas gdy inne plany mogą pokryć całą procedurę. Oprócz indywidualnej opłaty, koszt procedury może wzrosnąć, jeśli pacjent potrzebuje dodatkowych usług, takich jak przeszczep kości lub ekstrakcja zęba. Niektóre gabinety stomatologiczne zapewniają również tymczasowe zęby podczas oczekiwania na zakończenie procedury implantacji.

Koszt pojedynczego implantu dla części lub całości jamy ustnej może wynosić od 3 500 USD do ponad 30 000 USD, w zależności od liczby implantów, wielkości mostu i innych procedur. Czytelnicy CostHelper zgłosili płacenie w dowolnym miejscu od 4000 do 16000 dolarów za trzy lub czterozębny most na dwóch implantach. Inny szacunek był $8500 dla dwóch implantów. Procedura nie boli i jest zazwyczaj bezbolesna.

Koszt protez

Koszt protez różni się znacznie w zależności od rodzaju i jakości urządzenia oraz dentysty, którego odwiedzasz. Podstawowe protezy kosztują od 500 do 1500 dolarów za zestaw, a koszt protez opartych na implantach może kosztować ponad trzy razy tyle. Niektóre plany ubezpieczeniowe pokrywają do pięćdziesięciu procent kosztów protez. Należy również zwrócić uwagę na plany rabatowe. Najpopularniejszym planem rabatowym jest Carefree Dental. Koszt protez może być nawet o sześćdziesiąt procent niższy niż pełny zestaw naturalnych zębów.

Wielu dentystów oferuje również finansowanie zabiegów stomatologicznych, co pozwala płacić w ratach. Można nawet uzyskać karty kredytowe opieki zdrowotnej z niskim oprocentowaniem i bez ukrytych opłat. Szkoły dentystyczne oferują również tanie usługi stomatologiczne, a wielu studentów wykonuje te procedury. Sponsorowane przez rząd dotacje stomatologiczne zapewniają również pomoc finansową na protezy, w tym program Give Back a Smile i Dental Lifeline Network. Korzystając z tych programów, można mieć piękny, funkcjonalny uśmiech bez rozbijania banku.

Koszt mini implantów

Koszt mini implantów stomatologicznych w celu wstawienia sztucznego zęba różni się od dentysty do dentysty. Procedura jest zwykle wykonywana podczas jednej wizyty, ale wiele implantów może być osadzonych na różnych sesjach. Niektóre praktyki mają różne plany płatności i pobierają więcej opłat niż inne. Najlepiej jest uzyskać kilka wycen przed podjęciem decyzji. Pamiętaj, że implanty stomatologiczne nie są objęte większością ubezpieczeń. Przed podjęciem decyzji o wyborze dentysty należy poznać wszystkie opcje i dowiedzieć się, ile kosztują.

Mini implanty stomatologiczne są na ogół o 50-60% tańsze niż tradycyjne implanty. Koszt zabiegu wszczepienia implantu stomatologicznego w dużej mierze zależy od czasu pracy stomatologa wraz z personelem pomocniczym, który jest niezbędny do przeprowadzenia zabiegu. Mini-implanty wymagają krótszego czasu spędzonego na fotelu dentystycznym, a także szybszego powrotu do zdrowia. Koszt mini implantu jest o połowę niższy niż koszt zwykłego implantu. Jednak te implanty stomatologiczne będą działać znacznie dłużej niż tradycyjne implanty i mogą nie być odpowiednie dla każdego.

Koszt mostów

Koszt cyklu życia mostu uwzględnia kilka aspektów jego budowy, w tym ruch uliczny, czynniki środowiskowe i trzęsienia ziemi. Metoda ta uwzględnia również różne rodzaje niepewności, w tym ograniczenia wytrzymałości, degradację i stany graniczne. W przypadku mostu, który jest wystarczająco długi, uwzględnia się również uszkodzenia zmęczeniowe i inne potencjalne przyczyny nagłej awarii. Model kosztów cyklu życia obejmuje te dwa koszty, a także koszt rekalibracji i wymiany czujników.

Koszty utrzymania mostów można modelować z wykorzystaniem danych operacyjnych i eksperckich, łącząc koszty wymiany poszczególnych elementów konstrukcyjnych z bazą cen projektantów. Na koszt budowy mostu wpływa dostępne finansowanie, które z kolei wpływa na projekt techniczny. W przypadku nowych konstrukcji finansowanie może mieć wpływ na ostateczny koszt. Koszt utrzymania mostu będzie zależał od jego wieku i sposobu użytkowania, ale koszty naprawy mostu są zazwyczaj znacznie niższe.

Koszt implantów

Koszt implantów do wstawienia sztucznego zęba jest znaczącą częścią całej procedury stomatologicznej. Górny i dolny zestaw implantów kosztuje zazwyczaj od 25 000 do 95 000 dolarów każdy. Procedura może być droższa lub tańsza w zależności od użytych materiałów i zastosowanej techniki. Niektórzy ludzie płacą więcej niż inni za procedurę, ale powinieneś być świadomy tego, co pokrywa twoje ubezpieczenie. Większość planów ubezpieczeń stomatologicznych pokrywa pierwsze 1500 dolarów procedury.

Denty i mosty często wymagają częstej wymiany, co może prowadzić do innych problemów stomatologicznych. Ponadto, implanty nie dotykają naturalnych zębów pacjenta. Implanty stomatologiczne są uważane za najlepszą opcję zastąpienia brakującego zęba, ponieważ nie powodują dyskomfortu podczas żucia, mówienia czy uśmiechania się. Protezy i mosty protetyczne to kolejna opcja dla pacjentów onieśmielonych kosztami implantów stomatologicznych. Chociaż nie mają one tych wad, te dwie procedury nie są tak skuteczne.

Koszt łączników

Po umieszczeniu implantu stomatologicznego kolejnym krokiem jest zainstalowanie łącznika, który łączy implant i sztuczny ząb. Słupek jest widoczny, więc zastosowane zostanie znieczulenie miejscowe. Łącznik będzie utrzymywał sztuczny ząb i zostanie wkręcony w implant. Łącznik ma różne rodzaje, które odpowiadają różnym potrzebom. Mogą być wykonane z cyrkonu, tytanu, odlewu złota lub tlenku glinu. Tytan jest mocny i biokompatybilny, ale niektórzy pacjenci nie lubią jego wyglądu. Out-of-pocket koszty tej procedury zależy od planu ubezpieczeniowego.

Koszt pojedynczego implantu stomatologicznego może wynosić od 1 600 do 3 500 dolarów, w tym łącznika i korony. Całkowity przewidywany koszt jednego implantu zęba może wynosić od $2,800 do $6,000, w zależności od liczby implantów i innych czynników. Implanty stomatologiczne różnią się ceną, a koszt zależy od rodzaju użytego materiału, ilości wymaganego przeszczepu kostnego oraz kosztów ogólnych dentysty.

Koszt korony stomatologicznej

Korona stomatologiczna, zwana również czapką, stanowi osłonę ochronną dla zniszczonego lub złamanego zęba. Zabieg polega na nawierceniu istniejącego zęba i założeniu na przygotowany kołek korony w kształcie zęba. Nowy ząb jest w zasadzie repliką oryginalnego zęba, który odzyskuje swój kształt, ustawienie i wytrzymałość. Korony dentystyczne mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z metali szlachetnych lub nieszlachetnych. Koszt korony dentystycznej jest różny, ale średnia cena wynosi od 500 do 1750 dolarów.

Chociaż korony dentystyczne są drogie, wiele osób jest w stanie zaoszczędzić do 50% na cenie. Wiele planów ubezpieczeń stomatologicznych pokryć koszt koron, jeśli są one medycznie niezbędne. Nie pokrywają one jednak koron, gdy są wykonywane z powodów kosmetycznych. Co więcej, większość planów ma maksymalny limit pokrycia w wysokości 1500 dolarów rocznie. Niemniej jednak, jeśli potrzebujesz korony z powodów estetycznych, prawdopodobnie Twój plan ubezpieczenia stomatologicznego pokryje część lub całość kosztów.

Koszt mostu

Koszt mostu stomatologicznego jest bardzo zróżnicowany. Może być tak wysoki jak 100 milionów dolarów, lub tak niski jak 50 tysięcy dolarów. Niektóre mosty są wykonane ze złota lub srebra, a inne z mniejszego metalu. Lokalizacja brakujących zębów może również wpłynąć na koszt zabiegu. Tylne zęby, na przykład, mogą wymagać mocniejszego materiału niż przednie zęby. Ostateczny koszt leczenia zależy od tego, jak dobrze sąsiednie zęby wspierają most. Poniżej wymieniono niektóre czynniki wpływające na koszt mostu.

Koszt mostu zależy od rodzaju użytych materiałów, liczby zaangażowanych zębów i doświadczenia dentysty. Podczas gdy tradycyjny most może kosztować od 500 dolarów do 1200 dolarów za ząb, most z wiązaniem w Maryland może kosztować 1 185 dolarów do 2 340 dolarów. Koszt mostu z implantami będzie również wyższy. Most 3-częściowy może zastąpić jeden ząb za mniej niż 3900 dolarów, ale może kosztować aż 6400 dolarów w ciągu dziesięciu lat.

Koszt implantu stomatologicznego

Koszt implantu stomatologicznego zależy od kilku czynników. Sama procedura może być kosztowna, a przeszczep kości może być konieczny, jeśli kość szczęki jest niewystarczająca. Procedura ta wymaga przeszczepu kości ze zwłok w celu stworzenia rusztowania dla implantu. Może kosztować od 200 do 4000 dolarów za przeszczep, w zależności od potrzebnej ilości. W zależności od lokalizacji gabinetu stomatologicznego, może być również potrzebne dodatkowe procedury, w tym znieczulenie.

Doświadczenie dentysty odgrywa rolę w tym, ile będzie kosztował implant stomatologiczny. Bardziej doświadczeni dentyści zwykle pobierają więcej opłat niż nowi dentyści. Ale ci dentyści często mają większą bazę pacjentów, a ich reputacja jest wyższa niż ich konkurentów. Implanty stomatologiczne nie są objęte ubezpieczeniem stomatologicznym, a wielu świadczeniodawców uważa je raczej za zabiegi kosmetyczne niż funkcjonalne. Jednak ubezpieczenie medyczne często płaci za korzeń implantu, gdy jest to konieczne z medycznego punktu widzenia.

Koszt implantu dentystycznego z mostem

Implanty dentystyczne mogą kosztować nawet 2 000 USD i generalnie nie są pokrywane przez ubezpieczenie dentystyczne. Można jednak skorzystać z planu płatności za implanty stomatologiczne w ramach programu CareCredit lub innych opcji finansowania. Chociaż implanty są kosztowną procedurą, koszty są znacznie mniejsze niż można by się spodziewać, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę długowieczność i brak kosztów wymiany mostów i protez. Implanty mogą być najdroższą opcją, ale koszt wymiany jest praktycznie zerowy, co czyni je lepszą opcją w dłuższej perspektywie.

Implant stomatologiczny z mostem jest również droższą opcją niż protezy. Są one jednak bardziej bezpieczne i trwają dłużej niż protezy. Mosty, które opierają się na zębach, mają bardzo ograniczoną żywotność; średnio trzeba je wymieniać co 10,1 roku. Korony i mosty oparte na implantach mogą przetrwać do 20 lat lub dłużej. Według jednego z badań średnia długość życia implantów stomatologicznych wynosi 98,8%. Inne badania wykazały, że implanty są równie skuteczne nawet w krótszych okresach czasu.